پیمان جاسمی

تاریخ و محل شهادت:

 پیمان جاسمی ۳۳ساله، جوانی نخبه و پژوهشگر از ایلام بود که تن به همکاری با سپاه پاسداران خامنه‌ای نداد و در نهایت با توطئه رذیلانه‌ای ترور بیولوژیک شد. حکومت مرگ او را هم مثل سایر جنایت‌هاش جعل کرد و خانواده‌اش را مجبور کرد تا بی سر و صدا فرزندشان را بخاک بسپارند

او عصر روز چهارشنبه دوم آذرماه ۱۴۰۱ به دلیل مسمویت شدید ناگهانی به یکی از بیمارستانهای ایلام مراجعه می کند که پرسنل بیمارستان سریعا دستور به عمل جراحی او می دهند. اما فضای بیمارستان به یکباره مملو از نیروهای سپاه پاسداران می شود که به گفته شاهدان بیش از چهل مامور سپاه در بیمارستان از عمل او جلوگیری می کنند تا اینکه روز پنجشنبه ۳آذر به شهادت می‌رسد. 

پیکر این شهید جلوی چشمان پدرش  توسط سپاه پاسداران دزدیده و توسط مزدوران جنایتکار یک ساعت بعد از فوت سریعا در ارامستان بهشت رضای ایلام به خاک سپرده شده و خانواده این شهید را وادار به سکوت می کنند. او هیچگونه بیماری زمینه ای نداشت اما رسانه های ایلام به دروغ نوشتند که به دلیل دیالیز بستری و فوت شده است. 

پیمان جاسمی پژوهشگر ،مخترع ،محقق و نخبه رباتیک و  دانشجوی دکترای کارگردانی انیمیشن سازی بود.

علاوه بر این او کاپیتان تیم ملی رباتیک و مگاترونیک ایران  ، مدرس رباتیک مقدماتی تا فوق حرفه ای در ایلام ، تهران و شیراز ، دارای مقام چهارم جهانی ربات‌های جنگجو در نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ روسیه در آبان ماه سال ۹۶، مقام سوم مسابقات علامه حلی در بخش مسیریاب ویژه در سال ۸۵، تیم برتر فنی در دانشگاه ایلام در سال استارتاپ های استان در سال ۹۵، آذر ماه ۹۶مقام اول طراحی سازه های اسکان انسان در سطح ماه از چهارمین دوره فستیوال علمی مالزی در کوالالامپور ، آبان ماه ۹۷مقام چهارم تیمی و مقام اول فنی فستیوال ورزشهای الکترونیک موبایی هندوستان، دی ماه ۹۷مقام اول لیگ اختراعات دانشگاه Itموبایی هندوستان، سازه های فضایی در دی ماه ۹۷، مقام اول لیگ اختراعات و خودرو الکتریکی دانشگاه امیرکبیر در اسفند ماه ۹۷، قهرمان مسابقات جهانی ربوکاپ مالزی و صدها اختراع و مقاله در زمینه انرژی ها ی پاک مقام برجسته دیگر بود.

 

 

 

 

 

لطفا در تکمیل اطلاعات شهید ما را یاری کنید